Mám v hlavě
víru okřídlených chvil
a nejen pevnou zem,
mám v nohou
tíhu nachozených mil
v své pouti za sluncem,
mám v očích něhu,
opuštěnou dráhu,
poselství sněhu,
nechápavou vláhu,
mám v sobě
pocit, žes tu se mnou byl,
však sen je jenom sen.
Mám v tváři
barvy, z duhy složené,
a budu jimi hrát,
mám v těle
paměť hradby zbořené
a síly akorát,
mám v mysli tóny,
stopy po mladosti,
ke smutku sklony,
střípky nevinnosti,
mám v duši
věty z lásky stvořené
a toužím ti je dát.
9
komentářů
Lidmila Nejedlá
27.9.2015 23:14
Věty z lásky stvořené jsou ty nejhezčí a hluboko se zapisují v našich duších. Máš pravdu, Zuzko.
Marie Magdalena Klosová
27.9.2015 23:12
Chtěla bych Tvé verše mít "na jednom svém místě",nejlépe na papíře,abych mohla kdykoliv nahlédnout a číst.Co ta sbírka?mm
Alena Várošová
27.9.2015 18:22
Opět fascinující poezie.
Jitka Chodorová
27.9.2015 08:14
1+++++
Vladka Steinová
27.9.2015 07:52
Dobrý den, už jen název básně je velmi zajímavý a melodický. Zaujaly mě čtyři poslední řádky-střípky nevinnosti.....Přeji, nechť se stále tak daří.
Jarmila Komberec Jakubcová
27.9.2015 07:50
Opět paní Zuzano krásná báseň s krásnými slovy .....
Dana Kolářová
26.9.2015 21:17
Mám v srdci radost z krásných vět!
Eva Mužíková
26.9.2015 21:07
Zuzko, co říci ??? Snad jen - úžasné.
Jiří Libánský
26.9.2015 20:17
To je nádhera. To i na Tebe je nadprůměrně zdařilé dílo. A vlastně o krásné věty z lásky stvořené se dělíš i s okruhem čtenářů.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 25. týden
Jezera, rybníky, přírodní i umělá koupaliště po celém Česku. To je téma vědomostního kvízu tohoto…
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?