Ilustrační foto: pixabay.com
Bělavý mrak se myslí žene,
svítí jak tělo nedotčené,
a tajná přání samozvaná
unáší řeka nespoutaná.
Neklidný sen se k ránu zdává,
štěstí se v sázce nevyhrává,
a jako louku s vůní kytek
beru svůj život bez námitek.
Barevný svět se na mě dívá,
osud své schránky nezavírá,
jen tichá láska místo slasti
pálí jak rána pod náplastí.
Nádech a výdech, je to jiné,
s jitrem má láska nepomine,
a jako v louce s vůní stesku
tančím ti sólo bez potlesku.
Hodnocení článku:
9 hodnocení
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte
přihlásit
Dana Tomanová
14.2.2018 12:45
Krásné...ostatně - jako vždy :-)
Marie Doušová
12.2.2018 09:22
Umí!!!!!!!
Už jsem se jednou vyjádřila, myšlenky, které všichni známe, ale neumíme to tak krásně napsat.
Takovému sólu nemohu jinak, než zatleskat a přidat 5*
Takovému sólu nemohu jinak, než zatleskat a přidat 5*
Dnes mě nejvíc oslovily tyto verše: "a jako louku s vůní kytek
beru svůj život bez námitek."
Báseň jako celek je krásná jako vždy.
Jiří Libánský
24.2.2016 18:48
Ač to není báseň s něčím převratným, jako každá Tvoje tvorba je dokonalá a plna milé poezie.
Helena Votíková
24.2.2016 17:59
Zuzko, nádhera.
Marie Novotná
24.2.2016 17:51
Opičím se ! *****