Život mě svléká z kůže
a nic mi nepomůže,
on už se nezastaví,
pádí jak nedočkavý.
Kreslí mi ostré vrásky,
dráždí mě bez nadsázky,
když smutním bez naděje,
jenom se pousměje.
Skřípne mě mezi dveřmi
a zas mi šeptá: Věř mi,
když se pak záhy stmívá,
říká: Pojď, přihořívá.
Putuje se mnou světem,
oslní světlometem,
řeže jak voda slaná,
písnička obehraná.
Má to však jeden háček,
je to můj jedináček,
a ač se občas přeme,
stále se milujeme.
4
komentáře
Lubomír Müller
17.11.2016 12:30
Zuzko, text, který opět "podlehne" hudebnímu zpracování. Má v sobě příchuť kabaretní melodie, je vážný, ale přesto burleskní. Díky za něj ♥
Hana Rypáčková
13.11.2016 20:43
Umíš verše tepat...
Marie Magdalena Klosová
13.11.2016 19:24
Je to tak.mm
Jana Šenbergerová
12.11.2016 13:18
Nádherné vyznání životu, každý muž by mu mohl závidět.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 25. týden
Jezera, rybníky, přírodní i umělá koupaliště po celém Česku. To je téma vědomostního kvízu tohoto…
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?