Dnes se rodina a fanoušci rozloučili s úžasnou zpěvačkou Věrou Špinarovou. S jejími písničkami se ale loučit nechceme. Proto si je můžete kdykoli poslechnout zde.
S Věrou jsem se setkal v roce 1975 v Ostravě, kdy jsme jí jako skupina Vamus dělali předkapelu při předvánočním koncertu. Byl to jeden z jejích prvních koncertů po mateřské dovolené a byla bezvadná. Jak na pódiu, tak v šatně, kterou jsme měli s její kapelou společnou. Koncert měl výbornou atmosféru a dodnes rád vzpomínám.
Bohužel, řada dobrých zpěváků a zpěvaček, kteří zaujali nevšedním hlasem i krásnými písněmi, odešla příliš brzy - a bohužel - Věra Špinarová je už též jednou z nich.
byla jsem na koncertě v Lucerně kde vystupovala s s Petrou Janů.divila jsem se kde se v ní bere tolik energie, kterou předávala i nám ,kteří jsme tam byli,zvedala nás ze židlí atd..Prostě skvělá.Nikdy na ni nezapomenu a budu dál poslouchat její písničky.
Před chvílí jsme dokoukali medailon s Věrou Špinarovou na Čt 1. Zazněla tam spousta krásných písní a vzpomínek. Té osmdesátky, kterou uvedla jako vhodnou dobu pro hodnocení života, se bohužel nedožije. Ale my už teď víme, že to byl život plodný a žitý naplno. Čest její památce.
Jak už jsem napsala ráno na chatu, byla jednou z těch, které dostaly syrový krásný hlas od Boha a nemusely se školit. Byla svá a její písně nacházely ohlas, protože byly pravdivé a nekomerční. Před několika lety vystoupila ochotně i v rámci tzv. Oranžového léta (městský svátek za podpory Temelína) v Týně n. Vlt. Poslouchám písně, v nichž zaznívá smutek, a mám ho v sobě ještě víc než obvykle.
Redakci moc děkuji, byla to skvělá zpěvačka, měla nezapomenutelný hlas a určitě na ni nezapomenu. Čest její památce a její rodině hodně sil a projevuji hlubokou soustrast!
Vážená redakce děkuji za tento článek i klipy. jak lépe na pani Špinarovou zavzpomínat. I když je mi u poslechu moc smutno, byla to úžasná zpěvačka. Čest její památce - snad ji v nebi opravdu čeká ráj.
Děkuji redakci. Poslouchám její písně a slzím. Už druhá moje oblíbená zpěvačka nebude rozdávat radost. Tou první byla Zuzana Navarová. Viděla jsem záznam koncertu z Lucerny, který měla společně s Petrou Janů. To byla paráda. Škoda, že už neexistuje možnost, slyšet Věru Špinarovou zpívat naživo. Čest její památce a velké díky za její lidství.