Jako ti holubi
věrně se slétáme,
přílety, odlety
už léta střídáme.
Po městech, po horách
vedou naše kroky,
sčítáme zážitky,
pomíjíme roky.
Občas nestíháme,
a pak nás to mrzí,
ale to nevadí,
slétnem se zas brzy.
Tak milí íčkaři
dlouho neváhejte
a k našemu hejnu
se také přidejte.
Nevymlouvejte se,
že jste příliš staří,
takové obavy
radost z žití maří.
Že máte moc práce?
A kdo z nás ji nemá?
Proto se všem šikne
krátká dovolená.
Kromě nových lidí
poznáme i zemi,
a to přece není
vůbec k zahození.
16
komentářů
Jana Šenbergerová
13.8.2017 09:26
Těší mě, že jsem se nesnažila zbytečně. Hlavně se "slétejme". Prospěje nám to. Posílám pozdrav do Stráže. :-)
Janina Jeřábková
10.8.2017 20:25
Krásná básnička,moc se mi líbila. Pozdrav posílá,Janina.
Helenka Vambleki
30.6.2017 20:38
Hlásím se do houfu, zde jedna střelená holubička :-)
Jana Šenbergerová
28.6.2017 20:24
Děkuji za všechny milé komentáře. Každý "holůbek" je v našem hejnu vítán, obzvláště pak ten, který nejen křídly mává, ale také občas vrká. :-)
Alena Tollarová
26.6.2017 10:09
Trénuji křídla, aby na zavolání zase doletěla ... :-)
Dana Kolářová
26.6.2017 09:53
Setkání, setkání, všechny smutky zahání, setkání, setkání jsou lék…!
Marie Ženatová
25.6.2017 15:36
Moc hezké...
Marie Seitlová
25.6.2017 10:40
Jani to se ti náramně povedlo, krásná pozvánka na srazy i60. Je to vždy příjemné a vždy jiné. Kdo jednou přijede, nevadí mu dálka, udělá si volno a načerpá příjemnou atmosféru.
Lenka Hudečková
25.6.2017 10:12
Jani, krásně napsané.... už se těším..., pa Leni
Zuzana Pivcová
25.6.2017 10:01
Jela bych ještě jednou začátkem října.
Olga Štolbová
25.6.2017 09:06
Trochu jsem to popletla, první část příspěvku mi někam utekla a po vložení se náhle objevila. Omlouvám se. ♥
Olga Štolbová
25.6.2017 09:03
Jani, moc hezké vyznání i pozvání. Mnohým z nás jsi vzala pod0obná slova ze srdce, jsme na tom stejně. Možná bychom podi
Jani, moc hezké, díky. Je to nejen vyznání, ale i pozvání. Možná bychom zvládli i podzimní setkání, vždyť je nám spolu tak dobře. Jednou za rok je strašně málo. Já s mou sklerózou, po roce, mnohé nepoznávám. **********
Elena Valeriánová
25.6.2017 08:20
Teď jsem tuto bezva náladovou báseň cetla Honzovi nahlas, nás pochvalu a já husinu.
Elena Valeriánová
25.6.2017 08:19
Jani, to by klidně mohla být hymna pro íčko. To se Ti fakt povedlo.
Věra Ježková
25.6.2017 08:18
Hezká pozvánka.
Zuzana Pivcová
25.6.2017 07:57
Vnímám báseň jako poetickou pozvánku na srazy i60, která ty, kteří to cítí stejně jako já, určitě povzbudí. Osobně se budu na každý takový "holubí slet" těšit, protože, jak známo, dobří holubi se vracejí. Díky.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 25. týden
Jezera, rybníky, přírodní i umělá koupaliště po celém Česku. To je téma vědomostního kvízu tohoto…
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?