Na počest svátku sv. Václava jsme podnikli 12km pochod přes Moravskoslezské Beskydy. Když jsme dostali pozvání od vedoucích našeho turistického oddílu na jednodenní zájezd do Mostů u Jablunkova, ani na chvilku jsme nezaváhali. Tento bohem zapomenutý kraj moc neznáme, tak nám to docela přišlo vhod.
Ráno 28. září bylo zamračené a hodně nevlídné. Ani předpověď počasí nebyla moc příznivá. Naši turisté se dostavili v hojném počtu, autobus byl zaplněný do posledního místečka. Vyjeli jsme z Holešova směr Hranice na Moravě, přes Frýdek Místek, minuli jsme Třinec a okolo deváté jsme byli na místě. Po ranní kávičce v místní hospůdce jsme se rozdělili do výkonnostních skupin, a ta naše vyrazila vzhůru do hor.
Naším cílem byla chata Skalka (bylo to už druhé stejnojmenné místo v pořadí za posledních deset dnů), následně pak rozhledna Tetřev s Kamennou chatou českých turistů a výšlap na 1067m vysoký Velký Polom. Při sestupu do údolí jsme si odskočili krátce posedět na Slovensko k malebné kapličce. Okolní příroda byla kouzelná, stromy a keře se začaly vybarvovat podzimními barvami.
Co nás však nejvíc potěšilo, bylo nádherné počasí, které nás celý výlet doprovázelo. Ještě jedno překvapení nás čekalo u cíle naší cesty v Horní Lomné. Na růžových keřích se vyhřívaly desítky motýlů a hmyzu. Můžete se o tom všem přesvědčit v následující fotoreportáži.
10
komentářů
Alena Velková
21.10.2021 10:51
Bezvadný výlet!
Hana Rypáčková
30.9.2021 19:32
Pěkný vejšlap....Paráda..
Dana Puchalská
30.9.2021 18:47
Maruško, je to tak. Moravskoslezské Beskydy jsou krásné. Kdysi jsem byla na Kyčeře a moc se mi tam líbilo.
Eva Mužíková
30.9.2021 18:27
Maruško, to jsou opravdu nádherné fotky. Ten velký pařez a vlastně další a další, mne uchvátil...
Blanka Lazarová
30.9.2021 17:51
Maruško, vy jste turisti jak se patří. Závidím vám, že tu káru po vlastech českých táhnete ve dvou. A přeji vám, aby vám to pořád pěkně šlapalo. Pěkný výlet, článek i fotky.
Alena Vávrová
30.9.2021 17:06
No, jedním slovem p a r á d a ! Krásný výlet.
Anna Potůčková
30.9.2021 17:00
No Vy jste s Mirkem turisté - neúnavní. Hlavně že Vám přálo počasí a určitě jste si to všichni užili a vychutnali
Daniela Řeřichová
30.9.2021 15:25
Maruško, ráda bych s vaší skvělou partou objevovala možná zapomenutý, ale jinak požehnaný kraj. Krásné fotografie, díky!
Naděžda Špásová
30.9.2021 14:35
Maruško, moc hezké fotky, tenhle kraj vůbec neznáme. :-)
Zuzana Pivcová
30.9.2021 14:01
Maruško, píšeš Bohem zapomenutý kraj, ale takové kraje patří právě k nejkrásnějším. A moc se mi líbí, že jste si odskočili posedět na Slovensko.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 25. týden
Jezera, rybníky, přírodní i umělá koupaliště po celém Česku. To je téma vědomostního kvízu tohoto…
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?