Za trochu lásky půjdu světa kraj,
za trochu něhy třeba…, o krok dál,
za tvou náruč půjdu tam, kde nic není,
za láskou, která v nenávist se mění.

Za trochu lásky, o kterou jsi nestála,
za trochu něhy žebral jsem bezmála,
za prázdno v srdci, za ránu osudu,
vola ze sebe lásko, už dělat nebudu.

Za trochu lásky šel jsem světa kraj,
za trochu něhy šel jsem i o krok dál,
za vášeň ve tvých modrých očích,
stál jsem nad propastí, ale…, neskočil!

 

/napsáno 8. března 2017/

 

 

 

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
4 komentáře
Iveta Tomčíková
Paní Jano moc vám děkuji za váš krásný komentář k mé říkánce. Bohužel paradoxy života jak i vy píšete jsou, že žadoní ti hodní - ochota od těch dominantních není. Naopak nadřazenost a ponižování. Tento si zažil od své paní své..., zapškl vůči ženám nadosmrti, neskočil, ale už nechce žádnou ženskou nikdy ani vidět. Příjde mi, že je to škoda, je moc hodný, být tak o 20 let mladší - šla bych to do toho! :-))
Jana Šenbergerová
Na světě je tolik lásky hodných lidí! Škoda všech, jejichž těla propast smutku sklidí. Proč žadonit, kde není ochota? To jsou ty paradoxy života.
Iveta Tomčíková
Takový Velikán a moje naivní rýmovačky? Paní Eleno děkuji, že jste dílko četla a zanechala tu komentář. :-)
Elena Valeriánová
Vrchlický by se divil...

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?